Prodej hutního materiálu a příslušenství

Měsíční archív: Únor 2015

Sochorová válcovna

Sochorová válcovna je jedním ze závodů Třineckých železáren a společnosti Moravia Steel, který se nachází ve městě Kladno.

Prostřednictvím společnost Moravia Steel prodává Sochorová válcovna především válcované tyče, které jsou posouvány především velkoodběratelům.

Přímo v Serviscentru je však možnost odkoupit menší množství výrobních přebytků ze zakázek, krátké tyče, u kterých nebyla po vypracování splněna rozměrová tolerance a tak podobně.

U všech těchto materiálů jsou zaručeny jakostní podmínky v rámci původní zakázky. Jedná se tedy například o chemické složené, mikročistota, mechanické hodnoty po tepelném zpracování, prokalitelnost, velikost zrna, UZK, maximální hloubka povrchových vad a tak podobně.

Pojďme se podívat na skupiny oceli, které se vyrábějí a můžete si je objednat. Jedná se samozřejmě v prvé řadě o konstrukční oceli, které mají asi nejširší spektrum možností zpracování a využití ve všech průmyslových oblastech. Dále zde máme uhlíkové oceli, které se používají nejčastěji ke zpracování a výrobě strojních dílů.

Dále máme takzvané mikrolegované oceli, které jsou využívány ve většině případů k dalšímu zpracování kováním. Výsledný produkt je pak určený například do průmyslu automobilového, železničního, automobilového, důlního a tak podobně. Dalším typem jsou takzvané cementační oceli, které se používají především k výrobě ozubených kol.

Mezi další typy pak patří například automatové oceli, řetězové oceli, pružinové oceli, šroubárenské oceli, oceli vyráběné dle firemních specifikací, M-oceli, ložiskové oceli, nástrojové oceli, nerezavějící oceli a tak podobně.

Vložil Železárny v ČR | Štítek , , , , , | Zanechat komentář

Třinecké železárny válcovna trub

Třinecké železárny, které jsou známé například také jako “Werk” na Těšínsku, jsou českým významným výrobcem dlouhých ocelových válcovaných výrobků. Jedná se o dlouhodobě jeden z největších průmyslových podniků, který se nachází v severovýchodní části Českého Slezska.

Pokud bychom měli jít do hluboké historie třineckých železáren, tak bychom museli zhruba do let 1836 až 1839, kdy zde byla postavena dřevouhelná pec, která sloužila k výrobě železa.

V současné době jsou Třinecké železárny hutní společností, která se vyznačuje uzavřeným hutním výrobním cyklem. Hlavním produktem jsou s určitostí dlouhé válcované výrobky.

Dneska je také stále nejvýznamnějším producentem dlouhých ocelových válcovaných polotovarů v České republice. Třinecké železárny hrají opravdu velikou roli v ekonomii třineckého kraje, přičemž mají něco kolem šesti tisíc zaměstnanců.

Podporují také místní hokejové klub HC Oceláři Třinec, který se v současné době nachází s poměrně velikým náskokem na prvním místě ligové tabulky, přičemž jsou na velice dobré cestě za vítězstvím v základní části ligy před play-off.

Mezi další vyráběné produkty kromě výše zmíněných patří například ocelové tyče, polotovary, bezešvé trubky, tažená ocel, speciální ocel a spousta dalšího. V současné době je ředitelem třineckých železáren pan Ing. Jan Czudek.

Vložil Železárny v ČR | Štítek , , , | Zanechat komentář

Měděné trubky na topení

Měděné trubky jsou velice vhodné například pro rozvod pitné vody, plynu nebo právě rozvod topení. Pokud se budete chtít na nějaké měděné trubky podívat, tak se můžete mrknout na sortiment obchodů, které se tímto zabývají.

Stačí napsat do vyhledávače heslo jako třeba “měděné trubky” a vyjede vám množství odkazů na společnosti, které se prodejem takového typu sortimentu zabývají. Jednou takovou je pak například společnost s ručením omezeným Profi-Union.

Společnost figuruje na českém trhu již od roku 1992, přičemž za tuto dobu společnost řešila opravdu veliké množství rozvodů vody, topných systémů a tak podobně v oblastech technického zřízení budov.

V roce 2004 byla založen oficiální internetový obchod, který naleznete na internetové adrese topenilevne.cz. Pokud se sem podíváte, tak hned po levé straně na hlavní stránce naleznete seznam všech produktů, které jsou zde seřazeny do několika kategorií podle typu a druhu.

Jedná se například o armatury, čerpadla, expanzní nádoby, hasící techniku, konvektory, kotle, krby a kamna, měření a regulace, ohřívače vody, podlahové topení, ruční nářadí, regulace plynu nebo třeba trubky.

Zde naleznete trubky černé, eurotis, HT trubky, KG trubky, PE trubky, pozink trubky, PPR trubky nebo právě měděné trubky.

Vložil Trubky na stavbu | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Ocelové trubky ceník

Výrobou a prodejem ocelových trubek a dalšího stavebního příslušenství se zabývá v dnešní době opravdu veliké množství společností.

Jednou z takových společností je například společnost s ručením omezeným General Trading CZ, která vychází z koncernu slovenské společnosti Trading Gate, která sídlí v Bratislavě.

Pokud jde o hlavní zaměření této společnosti, tak se jedná především o dodávání potrubních dílů, dále příslušenství pro energetiku, stavebnictví, petrochemii a plynárenství.

Materiál pro obchodní partnery je zajišťován ze zdrojů Evropské Unie, především tedy z České republiky, Polské republiky nebo ze Slovenské republiky.

Pokud se podíváte na oficiální stránky společnosti, které naleznete na internetové adrese gtg-potrubi.cz, tak po levé straně naleznete hlavní menu, které je rozděleno do několika hlavních kategorií. Můžete se zde mrknout na další informace o společnosti, reference zákazníků, všechny produkty, které jsou zde nabízeny a samozřejmě také na ceníky.

Ocelové trubky a samozřejmě další produkty, se zde rozlišují podle rozměrů, podle váhy na metr a podle délky. Samozřejmě čím větší a hmotnější ocelová trubka, tím vyšší je i cena. Délka trubek se zde pohybuje zhruba od pěti do sedmi metrů, přičemž základní délkou je šest metrů.

Vložil Trubky na stavbu | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Trapézové plechy

Trapézové plechy se v České republice spolu s dalším sortimentem prodávají opravdu ve velkém. Pokud se budete chtít podívat na nějaké takové produkty, tak stačí napsat do internetového vyhledávače heslo jako třeba “trapézové plechy” a vyjede vám množství odkazů na společnosti, které se prodejem takového sortimentu zabývají.

Jednou z takových je například společnost s ručením omezeným SATJAM, která působí na českém trhu již od roku 1995. Za tuto dobu si stihla vybudovat silné postavení na trhu a získala si široké množství spokojených zákazníků.

Hlavním zaměřením je dodávání lehkých kovových střešních krytin, profilů, okapových systémů, trapézových plechů a dalších doplňků, které se používají zejména ve stavebnictví, ale i v jiných odvětvích. V roce 2004 dosáhla společnost SATJAM dokonce na ocenění Czech Made.

Výroba produktů probíhá ve dvou výrobních závodech v Písečné u Jeseníku a v Ostravě na celkově ploše téměř osmdesáti tisíc metrů čtverečních. Jestliže se podíváte na oficiální stránky této společnosti, které naleznete na internetové adrese satjam.cz, tak v horní části hlavní stránky se nachází hlavní menu rozdělené do několika hlavních kategorií.

Najdete tu samozřejmě další informace o společnosti a seznam produktů, které si zde můžete objednat a zakoupit.

Vložil Výroba stavebních plechů | Štítek , , , , | Zanechat komentář