Prodej hutního materiálu a příslušenství

Stavební hranoly Brno

Prodejem stavebního dřevěného materiálu a dřeva se zabývá v Brně několik společností. Jednou z největších je pak například akciová společnost AZ Wood, která se zaměřuje především na prodej stavebního řeziva, jako jsou například hranoly, fošny, desky, střešní latě různých délek a dimenzí.

Kromě řeziva se společnost samozřejmě zabývá také prodejem dalších dřevařských materiálů, jako například podlahové palubky, obkladové palubky, prkna, hoblované hranoly, velkoplošné materiály typu překližky.

Dále foliované, truhlářské, vodovzdorné, dřevotřískové desky, laťovky, lamino, sololit, OSB desky, dýhované DTD a tak podobně. Pokud bychom se měli bavit konkrétně o konstrukčních stavebních hranolech, tak jedním z typů jsou například KVH hranoly. Jedná se vlastně o masivní konstrukční dřevo, které je nadpojované délkově zubovým spojem.

Standardně je dodáváno v délkách zhruba třinácti metrů. Hranoly jsou hoblované a opatřené sraženými hranami. Vyráběny jsou z veliké části ze smrkového dřeva, ale také například z modřínu nebo borovice. Stavební hranoly se pak používají například jako stavební dřevo, nepohledové a pohledové tesařské konstrukce, rámové a střešní konstrukce a tak podobně.

Mezi další typy pak patří například BSH hranoly, okenní hranoly a tak podobně. Na celou nabídku se můžete podívat na oficiálních stránkách této společnosti.

Komentáře jsou uzavřeny.