Prodej hutního materiálu a příslušenství

Třinecké železárny válcovna trub

Třinecké železárny, které jsou známé například také jako “Werk” na Těšínsku, jsou českým významným výrobcem dlouhých ocelových válcovaných výrobků. Jedná se o dlouhodobě jeden z největších průmyslových podniků, který se nachází v severovýchodní části Českého Slezska.

Pokud bychom měli jít do hluboké historie třineckých železáren, tak bychom museli zhruba do let 1836 až 1839, kdy zde byla postavena dřevouhelná pec, která sloužila k výrobě železa.

V současné době jsou Třinecké železárny hutní společností, která se vyznačuje uzavřeným hutním výrobním cyklem. Hlavním produktem jsou s určitostí dlouhé válcované výrobky.

Dneska je také stále nejvýznamnějším producentem dlouhých ocelových válcovaných polotovarů v České republice. Třinecké železárny hrají opravdu velikou roli v ekonomii třineckého kraje, přičemž mají něco kolem šesti tisíc zaměstnanců.

Podporují také místní hokejové klub HC Oceláři Třinec, který se v současné době nachází s poměrně velikým náskokem na prvním místě ligové tabulky, přičemž jsou na velice dobré cestě za vítězstvím v základní části ligy před play-off.

Mezi další vyráběné produkty kromě výše zmíněných patří například ocelové tyče, polotovary, bezešvé trubky, tažená ocel, speciální ocel a spousta dalšího. V současné době je ředitelem třineckých železáren pan Ing. Jan Czudek.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Železárny v ČR a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.